Příklady padělků

evolution wireless 145 G2

(březen 2011)

Porovnání originálního mikroportu Sennheiser s padělkem, který zákazník donesl do našeho servisu. Provedení mikroportu i obalu je velice věrné - pokud si podobný kus zakoupíte, pravděpodobně nepoznáte že jste byli ošizeni. Vysoká věrnost zpracování platí pouze o vnějším provedení, elektronika a mikrofonní kapsle je horší než u mikroportů běžně prodávaných za 3000,- Kč. Na fotografii vidíte vždy padělek (nahoře) a originál (dole).

 

 

Přední panel je témeř shodný, padělaný kus má křivý povrch pod vrchní fólií, zejména v okolí displeje.

 

 

 

 

 

 

 

Na zadním panelu padělku vidíte horší tisk popisků, hrubší šroubky a pečeť s čínskými znaky (!). Datový konektor je otočen o 180° a není připojen k desce elektroniky, konektor jack 6,3 je pozlacený

 

 

 

 

 

 

 

Ruční vysílač ("handka") má drsný povrch, nápis Sennheiser je silnější, s rozmazanými okraji. Vysílač je výrazně lehčí než originál.

 

 

 

 

 

 

 Kroužek mezi mikrofonní hlavou a tělem vysílače je z černé gumy (originál je vždy z barevného plastu - zelený, modrý, červený, světle a tmavo šedý - barva odlišuje typ kapsle). Závit hlavy u padělku je černý a kratší.

 

 

 

 

 

 

Kapsli padělku je možné vysunout z těla (kapsle je kratší než originál), deska elektroniky je jiná.

 

 

 

 

 

 

 

Nálepka s výrobním číslem se u padělku liší chybějícím logem recyklace a jiným umístěním loga G2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikrofonní kapsle padělku má 8 vnitřních přepážek, originál pouze 4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedná se o zdařilý padělek starší série G2 - bez porovnání s originálem je velice obtížné ho odhalit. Uživatel takového setu bude nadávat, že přístroj šumí, rozlaďuje se a má nekvalitní zvuk. Bohužel nemusí nikdy zjistit, že si nekoupil Sennheiser, ale předražený "krám" z Číny. Pokud Vám tedy můžeme poradit - jediný způsob obrany je nakupovat nové zboží u prověřených obchodníků s "kamennými" obchody, nikoliv podle nejnižší ceny na internetu. Pokud se jedná o nákup použitého zboží, můžete nás kontaktovat a předem se poradit.

 

 
 
 
PŘIHLÁŠENÍ: login:
Sennheiser Czech Republic & Slovakia Sennheiser.cz Youtube